Vuoden 2016 ISA-yritys on Lännen Isännöintipalvelu Oy

Isännöinnin Auktorisointi ISA ry on valinnut vuoden 2016 ISA-yritykseksi Lännen Isännöintipalvelu Oy:n. Palkinnon vastaanottivat toimitusjohtaja Harri Järvenpää ja Susu Tossavainen Tampereelta sekä Ritva Viljakainen Valkeakoskelta.

Yritys palkittiin 27. neuvottelupäivillä 19.1.2017. Perusteena palkinnolle oli mm. yrityksen aktiivinen kehitystoiminta. Erityismaininnan sai asiakaskunnan osaamisen kehittäminen, josta esimerkkinä nostettiin kotisivujen aktiivinen käyttäminen ja koulutusten järjestäminen.

ISA ry ylläpitää ja kehittää isännöinnin auktorisointijärjestelmää, auktorisoi isännöintiyrityksiä ja isännöitsijöitä ja valvoo niiden toimintaa.

Haluatko kommentoida artikkelia? Luo tunnus ja kirjaudu sisään.

Tilaa uutiskirjeemme

Kiinteistölehden suosittu uutiskirje tuo kiinteistöalan uutiset sinulle kahden viikon välein!

Tilaa uutiskirje

Katso myös nämä

11.4.2025

ISA-järjestelmän tulevaisuus puntarissa – yhdistyksen toiminta siirtyi vuodenvaihteessa Isännöintiliittoon

Isännöinnin Auktorisointi ISA ry:n hallitus päätti viime vuoden lopulla siirtää yhdistyksen operatiivisen toiminnan Isännöintiliitolle. ISA jatkaa toimintaansa, mutta tulevaisuus on vielä auki.

15.4.2025

Kuukauden kasvo: Paneudu huolella isännöinnin hankintaan

Taloyhtiöiden ja isännöinnin välinen köydenveto nousee aika-ajoin otsikoihin. Erillisveloitukset tuntuvat välillä kohtuuttomilta. Kysyimme hallitusvaikuttaja Katariina Haighilta, milloin isännöinnistä kannattaa maksaa ja milloin taas on järkevää hyödyntää taloyhtiössä olevaa omaa osaamista.

oto-isännöinti

26.6.2025

Mitä tarkoittaa oto-isännöinti ja milloin sitä kannattaa käyttää?

Oman toimen ohessa toimivan eli oto-isännöitsijän olisi hyvä olla oppimis- ja tiedonhaluinen toimija, joka tunnistaa oman osaamisensa rajat ja hakee tarvittaessa ulkopuolista asiantuntija-apua. Tärkeintä on, että hänellä on riittävästi aikaa isännöitsijän töiden hoitamiseen.

varoituksia isännöintiyrityksille

28.8.2025

Isännöinnin eettinen neuvosto antoi varoituksen usealle isännöintiyritykselle

Kevään ja kesän aikana annetuissa lausunnoissaan isännöinnin eettinen neuvosto on suositellut usealle isännöintialan yritykselle varoitusta ja kahdelle huomautusta. Yksi lausunto oli vapauttava, mutta isännöintiyritykselle annettiin toimintaa ohjaava kehotus.

Olet lukenut 1/5 maksuttomasta artikkelista

Haluatko lukea rajattomasti artikkeleita? Luo tunnus, kirjaudu sisään tai tilaa Kiinteistölehti edullisesti!

Tilaa lehti