Vuoden 2016 Turun alueen isännöitsijä valittu

Turussa ja lähikunnissa toimiva taloyhtiöiden hallitusten Puheenjohtajien klubi on jälleen koonnut keskuudestaan ehdokkaita vuoden isännöitsijäksi alueeltaan. Ehdotuksia tuli 12 eri henkilöä sekä kaksi toimistoa. Ehdokkaiden määrä osoittaa positiivisesti Turussa ja lähikunnissa olevan paljon hyviä ja osaavia isännöitsijöitä. Puheenjohtajien klubi on ylpeä voidessaan tänäkin vuonna jatkaa erinomaista yhteistyötä suomalaisten isännöitsijöiden kanssa.

Puheenjohtajien klubissa on tällä hetkellä 233 hallituksen puheenjohtajaa sähköpostilistallaan. Klubi on sitoutumaton, puolueeton ja positiiviseen yhteistyöhön suuntautunut vertaisverkko puheenjohtajille.

Vuoden 2016 Turun alueen isännöitsijä on Petri Tamminen Runosmäen Lämpö Oy:stä.

Perusteluja:

  • Strategisen ja suunnitelmallisen ajattelutavan edistyksellinen toteuttaja
  • Hallitsee asiat ja ratkaisut tiukoissakin tilanteissa
  • Aina kohtelias ja hyväkäytöksinen asukkaita ja osakkaita kohtaan
  • Laaja ja osaava yhteistyökumppanien verkosto
  • Vastaa nopeasti yhteydenottoihin
  • Käy aktiivisesti ja oma-aloitteisesti paikan päällä taloyhtiöissä

Haluatko kommentoida artikkelia? Luo tunnus ja kirjaudu sisään.

Tilaa uutiskirjeemme

Kiinteistölehden suosittu uutiskirje tuo kiinteistöalan uutiset sinulle kahden viikon välein!

Tilaa uutiskirje

Katso myös nämä

oto-isännöinti

26.6.2025

Mitä tarkoittaa oto-isännöinti ja milloin sitä kannattaa käyttää?

Oman toimen ohessa toimivan eli oto-isännöitsijän olisi hyvä olla oppimis- ja tiedonhaluinen toimija, joka tunnistaa oman osaamisensa rajat ja hakee tarvittaessa ulkopuolista asiantuntija-apua. Tärkeintä on, että hänellä on riittävästi aikaa isännöitsijän töiden hoitamiseen.

isännöitsijäntodistuksen virhe

7.7.2025

Voiko isännöitsijäntodistuksen virhe johtaa vahingonkorvaukseen?

Kuluttajariitalautakunnassa on ollut käsittelyssä asia, joka on koskenut isännöitsijäntodistuksen virhettä. Asunnon ostajille ei ollut annettu riittäviä tietoja tulevasta julkisivuremontista. Isännöitsijäntodistuksessa oli mainittu vain kattoremontti, ikkunat ja ulkoportaat, mutta ei julkisivuja.

Tilaajille

vuoden hallituksen puheenjohtaja ja taloyhtiöteko

29.4.2025

Vuoden hallituksen puheenjohtaja pelasti taloyhtiönsä konkurssilta

Vuoden taloyhtiön hallituksen puheenjohtaja -palkinnon on saanut kemijärveläisen As Oy Riekko-Haan hallituksen puheenjohtaja Satu Karjalainen. Vuoden taloyhtiöteoksi on puolestaan valittu jyväskyläläisen As Oy Säynätsalon Lehtisaaren kriisitilanteen hoitaminen.

ryhmäkorjaushanke

9.7.2025

Ryhmäkorjaushanke – mitä se tarkoittaa?

Ryhmäkorjaushankkeessa useampi taloyhtiö muodostaa yhteistyöryhmän, joka lähtee toteuttamaan mahdollisimman paljon yhteisiä elementtejä sisältävää, yhteistä korjaushanketta. Suurimmat hyödyt saadaan, jos mukana olevat yhtiöt ovat mahdollisimman samankaltaisia.

Olet lukenut 1/5 maksuttomasta artikkelista

Haluatko lukea rajattomasti artikkeleita? Luo tunnus, kirjaudu sisään tai tilaa Kiinteistölehti edullisesti!

Tilaa lehti