Kiinteistöalan Kustannuksen jäsenedut Kiinteistöliiton jäsenille

Kiinteistöalan Kustannus Oy tarjoaa Kiinteistöliiton jäsenille erilaisia jäsenetuja. Myös Suomen Vuokranantajille on jäsenetuja, joiden käyttöönotosta saa tarkemmin tietoa Suomen Vuokranantajien kautta.

Suomen Kiinteistöliiton jäsenet saavat 20 % alennuksen Kiinteistöalan Kustannus Oy:n normaalihintaisista kirjoista, lomakkeista ja sähköisistä tuotteista. Saat alennuksen, kun annat Kiinteistöliiton jäsennumeron tilauksen yhteydessä. Alennus ei koske seuraavia tuotteita: paketti- ja tarjoustuotteet, Kiinteistönvälittäjän käsikirja 2017, Kiinteistön musta laatikko.

Lisäksi Kiinteistöliiton jäsenet saavat veloituksetta käyttöönsä seuraavat digitaaliset jäsenetutuotteet:

HUOM! Maksuttoman jäsenedun käyttöönotto edellyttää rekisteröitymistä Kiinteistöalan Kustannus Oy:n verkkokauppaan ja Kiinteistöliiton jäsennumeron tallentamista käyttäjätietoihin.

Jäsenetuna taloyhtiö saa myös Suomen Kiinteistölehden vuosikerran. Lisätilauksena lehden voi tilata myös koko hallitukselle.

Lue lisää eduista

Haluatko kommentoida artikkelia? Luo tunnus ja kirjaudu sisään.

Tilaa uutiskirjeemme

Kiinteistölehden suosittu uutiskirje tuo kiinteistöalan uutiset sinulle kahden viikon välein!

Tilaa uutiskirje

Katso myös nämä

1.4.2025

Kuntavaaleissa äänestetään myös asumisesta – puolet kiinteistöjen hoitomenoista määrittyy kunnissa

Alue- ja kuntavaalit järjestetään ensi viikon sunnuntaina. Kunnilla on lukuisia asumiseen liittyviä tehtäviä. Kuntien ja hyvinvointialueiden päätökset vaikuttavatkin monin tavoin taloyhtiöiden arkeen.

rakentamisen

11.9.2025

Kuntakohtaiset kiinteistökustannukset nousussa – perheasunto kallein Järvenpäässä

Kuntakohtaiset kiinteistökustannukset ovat nousseet edellisvuotta vähemmän. Monissa kunnissa nousu on erittäin nopeaa. Eniten kasvoivat vesi- ja kaukolämpökustannukset, käy ilmi Kiinteistöliiton Indeksitalo-selvityksestä.

17.10.2025

Lounais-Suomen kiinteistökustannukset maan keskiarvoa alhaisemmat

Kiinteistöliiton Indeksitalo-selvityksen mukaan kuntakohtaiset kiinteistökustannukset ovat koko maassa nousseet keskimäärin 3,4 prosenttia. Lounais-Suomessa kustannukset nousivat eniten Porissa ja vähiten Raisiossa.

märkätilaremontit

10.6.2025

Kuukauden kasvo: Vuodet verottavat märkätilojen vedeneristystä

Ikä vaikuttaa rakennukseen kuin rakennukseen. Vaikka perustukset kestäisivät 100 vuotta, kaikkia rakenteita tulee huoltaa jossain vaiheessa – märkätiloja silloin, kun niiden vedeneristysrakenne on käyttöikänsä päässä, muistuttaa Arto Krootila.

Olet lukenut 1/5 maksuttomasta artikkelista

Haluatko lukea rajattomasti artikkeleita? Luo tunnus, kirjaudu sisään tai tilaa Kiinteistölehti edullisesti!

Tilaa lehti