Äänestä Kiinteistölehden kansi voittoon Editkilpailussa!

Suomen Kiinteistölehden kansi 2/2017 on mukana Editkilpailun kansikisan yleisöäänestyksessä. Käy äänestämässä Pepper-robotti voittoon! Äänestysaikaa on koko helmikuu.

Tarkemmat ohjeet äänestykseen löydät Editkilpailun nettisivuilta.

Haluatko kommentoida artikkelia? Luo tunnus ja kirjaudu sisään.

Tilaa uutiskirjeemme

Kiinteistölehden suosittu uutiskirje tuo kiinteistöalan uutiset sinulle kahden viikon välein!

Tilaa uutiskirje

Katso myös nämä

17.11.2025

Kuinka äänileikkuri toimii ja milloin sitä käytetään?

Äänileikkurin käyttäminen tarkoittaa, että osakas ei voi käyttää yhtiökokouksessa kaikkia hänellä olevia ääniä, vaan ääniä leikataan. Yhden osakkaan äänimäärä on enintään viidesosa kokouksessa edustettujen osakkeiden yhteenlasketusta äänimäärästä.

Tilaajille

10.3.2026

Suomen Kiinteistölehden levikki ylitti 35 000 kappaleen rajan

Suomen Kiinteistölehden levikki jatkaa kasvuaan. Juuri valmistuneessa tarkastuksessa lehden numerokohtainen tilausmäärä ylitti 35 000 kappaleen rajan. Määrä kasvoi liki kaksi prosenttia viime vuodesta.

6.8.2026

Kaupallinen yhteistyö

Tutkimus osoittaa: Suomen Kiinteistölehteä luetaan kauan ja tarkasti

Painetun Suomen Kiinteistölehden lukijat ovat hyvin omistautuneita lehdelle, käy ilmi tuoreesta lukijatutkimuksesta. Valtaosa kyselyyn vastanneista lukee jokaisen lehden numeron ja on erittäin tyytyväisiä lehden sisältöön.

Kiinteistömedia Oy

asuntosijoittaja hallitukseen

11.12.2025

Kannattaako asuntosijoittaja ottaa hallitukseen? Lue Suomen Kiinteistölehdestä!

Joulukuun Kiinteistölehti kertoo, miten ikäihmisten taloyhtiöissä asumista voidaan tukea. Kuntosali oman talon kellarissa voi madaltaa kynnystä lähteä liikkumaan. Kerromme myös digitaalisista asuntokaupoista, joita on jo valtaosa kiinteistönvälittäjien järjestämistä asuntokaupoista.

Olet lukenut 1/5 maksuttomasta artikkelista

Haluatko lukea rajattomasti artikkeleita? Luo tunnus, kirjaudu sisään tai tilaa Kiinteistölehti edullisesti!

Tilaa lehti