Loposet Oy Realialle Kuopiossa

Realia Isännöinti Oy on 30.9.2015 solminut liiketoimintakaupan tili- ja isännöintitoimisto Loposet Oy:n isännöintiliiketoiminnan siirtymisestä Realia Isännöinnille. Tili- ja isännöintitoimisto Loposet Oy:n isännöimät asiakkuudet siirtyvät Realia Isännöinti Oy:lle 1.10.2015 alkaen.

Tili- ja isännöintitoimisto Loposet Oy on Maaningalla, Siilinjärvellä ja Kuopiossa toimiva isännöinti-, kirjanpito- ja taloushallinnon yritys. Yhtiön asiakkaita ovat niin taloyhtiöt, osakeyhtiöt, toiminimet, avoimet- ja kommandiittiyhtiöt kuin maatalousyrittäjät, ja liiketoimintakaupan myötä Realia Isännöinnille siirtyy 31 asiakkuutta.

Tili- ja isännöintitoimisto Loposet Oy:n nykyinen toimitusjohtaja Matti Loponen jatkaa konsulttina Realia Isännöinti Oy:lle vuoden 2015 loppuun opastaen ja tutustuttaen Realia Isännöinti Oy:n taloyhtiöihin, niiden hallituksiin, osakkaisiin ja asukkaisiin. ”Ennen eläkkeelle jäämistäni tutustumme yhdessä Realia Isännöinnin kanssa kaikkiin asiakkuuksiin siten, että tehtävien siirto sujuu mahdollisimman jouhevasti”, kertoo Matti Loponen. Realia Isännöinti Oy:lle ei siirry liiketoimintakaupan myötä työntekijöitä Loposet Oy:stä.

”Realia Isännöinnillä on kunnia jatkaa Loposten yli 30 vuotta tehtyä elämäntyötä isännöinnin ja kirjanpidon parissa. Varmistamme, että Loposten isännöinnin asiakkaat saavat myös jatkossa ensiluokkaisen palvelun ja että yhdistyminen sujuu asiakkaille mahdollisimman vaivattomasti”, sanoo Realia Isännöinnin liiketoimintajohtaja Timo Aarvala.

 

Haluatko kommentoida artikkelia? Luo tunnus ja kirjaudu sisään.

Tilaa uutiskirjeemme

Kiinteistölehden suosittu uutiskirje tuo kiinteistöalan uutiset sinulle kahden viikon välein!

Tilaa uutiskirje

Katso myös nämä

kahden gigan

8.11.2024

Kaupallinen yhteistyö

DNA:n kaapelikodeissa surffaillaan kahden gigan nopeuksilla

Pätkivä ja hidasteleva netti on yksi suurimmista nettiyhteyksiin liittyvistä ärsytyksen aiheista. DNA toi keväällä 2024 kotitalouksille tarjolle huippunopean kahden gigabitin liittymän kiinteässä laajakaistaverkossa, kaapelilaajakaistassa ja Ethernet-teknologiassa.

DNA

kesämökkien maksut

10.6.2025

Kesämökkien kunnalliset maksut vaihtelevat suuresti

Enimmillään mökin omistava joutuu maksamaan kaksinkertaisia kunta- ja aluekohtaisia maksuja verrattuna edullisimpaan kuntaan. Kalleimmalla paikkakunnalla Savonlinnassa vapaa-ajan asunnon ja tontin kiinteistöveroon, sähköön ja jätemaksuihin menee vuodessa 1 279 euroa. Matalimmat kuntakohtaiset maksut sen sijaan ovat Pohjanmaalla sijaitsevassa Mustasaaressa.

vaihteleva työ

21.1.2025

Kuukauden kasvo: Vaihtelevaa työtä laidasta laitaan

Kiinteistönhoitajan töihin kuuluu niin asiakkaiden kohtaamista, teknistä ylläpitoa kuin erilaisia korjaus- ja huoltotehtäviä sekä piha-alueiden hoitoa. Parasta työssä onkin sen vaihtelevuus, vuoden vaihteessa kiinteistönhoitajaksi valmistunut Max Miettunen arvioi.

Kerrostaloja lähiömaisemassa Turun Hepokullassa.

19.6.2025

Hoitovastikkeet nousevat tänä vuonna maltillisesti

Taloyhtiöiden hoitovastikkeet ovat tänä vuonna nousseet kahta edellisvuotta maltillisemmin, ilmenee Kiinteistöliiton kyselystä. Kunta- ja kiinteistökohtaiset erot ovat kuitenkin suuria. Hoitovastike on noussut kerrostaloissa keskimäärin 2,5 prosenttia ja rivitaloissa 3,5 prosenttia kuluvana vuonna.

Olet lukenut 1/5 maksuttomasta artikkelista

Haluatko lukea rajattomasti artikkeleita? Luo tunnus, kirjaudu sisään tai tilaa Kiinteistölehti edullisesti!

Tilaa lehti