Lepaalla tavataan taas runsaan viikon kuluttua!

Taas on aika tavata tuttuja ja tutustua ensi kauden tuotteisiin!

Lepaa 2016 -näyttelyyn 11.–13. elokuutaon ilmoittautunut yli 190 näytteilleasettajaa.

Puutarha-, viher- ja kiinteistöalan ammattinäyttelystä löytää kaikkea, mitä vihreyteen ja kasvuun tarvitsee. Tutut näytteilleasettajat ja 40 uutta, uutuuksia ja oheisohjelma takaavat taas kiinnostavan näyttelykäynnin vehreässä puistoympäristössä.

Seuraa näyttelypöhinää myös somessa: näyttelyllä on jo yli 1 800 tykkääjää Facebookissa ja @lepaanayttely löytyy myös Instagramista.

Haluatko kommentoida artikkelia? Luo tunnus ja kirjaudu sisään.

Tilaa uutiskirjeemme

Kiinteistölehden suosittu uutiskirje tuo kiinteistöalan uutiset sinulle kahden viikon välein!

Tilaa uutiskirje

Katso myös nämä

asuntojen hinnat

13.2.2025

Asuntojen hinnat kääntyvät varovaiseen nousuun 

Asuntojen hinnat kääntyvät varovaiseen nousuun tänä vuonna, ja myös vuokrat nousevat yhä maltillisesti, ilmenee PTT:n asuntomarkkinaennusteesta. Asuntojen hinnannousun ajureina ovat laskevat korot, reaalitulojen kasvu ja suurten kaupunkien väestönkasvu.

3.3.2025

Ministeriö ehdottaa vuorokausirajaa lyhytvuokraukseen – Vuokranantajien mielestä raja liian tiukka

Ympäristöministeriö on julkaissut uuden ehdotuksensa lyhytvuokrauksen huomioimiseksi rakentamislaissa. Suomen Vuokranantajat pitää ehdotusta merkittävänä askeleena oikeaan suuntaan, mutta löytää siitä myös korjattavaa.

19.12.2024

Jäteastioiden tyhjennyksiin muutoksia pyhien aikana

Juhlapyhät aiheuttavat muutoksia jäteastioiden tyhjennysten aikatauluihin pääkaupunkiseudulla ja Kirkkonummella. Kierrätykseen kannattaa kiinnittää huomiota, jotta sekajäteastiat eivät täyttyisi ääriään myöten.

5.3.2025

Sähköautojen laturit toivat ongelmia taloyhtiölle – ”Sotkun selvittäminen vei aikaa vuoden”

Espoolainen taloyhtiö joutui ongelmiin sähköautojen latausjärjestelmän hankintaprosessissa, koska latauslaitteet eivät olleet vaatimusten mukaisia. Aikaa ja reklamaatioita tarvittiin siihenkin, että urakoitsija ja latureiden toimittaja saivat laitteet toimimaan suunnitellusti.

Olet lukenut 1/5 maksuttomasta artikkelista

Haluatko lukea rajattomasti artikkeleita? Luo tunnus, kirjaudu sisään tai tilaa Kiinteistölehti edullisesti!

Tilaa lehti